< POWRÓT

SYLWESTROWA MOC PRZEBOJÓW 2011

SYLWESTROWA MOC PRZEBOJÓW 2011

SYLWESTROWA MOC PRZEBOJÓW 2011

WARSZAWA 31.12.2011 GODZ. 20.00 – 02.30

 

Miejsce akcji: Plac Konstytucji i ul. Marszałkowska do ul. Hożej w Warszawie

Antena - Telewizja Polsat : 20.00 – 02.30

Autor: Bolesław Pawica

Organizator wykonawczy: Albert Production Sp.j.

 

Gospodarze wieczoru/prowadzący:

Katarzyna Cichopek, Agata Młynarska, Paulina Sykut - Jeżyna ,Agnieszka Popielewicz, Krzysztof Ibisz, Mateusz Borek, Maciej Dowbor, Maciej Rock

 

Lista artystów:

ENEJ
GOLEC uORKIESTRA
BIG CYC
DŻEM
BRACIA
SYLWIA GRZESZCZAK & LIBER
NORBI
IWONA WĘGROWSKA
De Nuevo
Eris is my homegirl
Volver
MACIEJ MALEŃCZUK
KORA
VIDEO
ANIA WYSZKONI
Maciej Czaczyk
BLUE CAFE
LITTLE BREAVER
BOYS
ZEMOLLEM
HORMONS
NATALIA LESZ
KAPITAN NEMO
CHEMIA
ANDRZEJ CIERNIEWSKI
 

Nowoczesna multimedialna oprawa, zaskakujące efekty scenograficzne.

Koncert sylwestrowy trwał ponad 6 godzin i miał charakter fety piłkarskiej związanej z Mistrzostwami Europy Euro 2012, organizowanej w Polsce i na Ukrainie.

Light motive’m były światowe przeboje piłkarskie, o których wykonanie zwróciliśmy się do wielkich gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wykonali oni poza swoimi największymi przebojami inne, specjalnie na ten wieczór przygotowane utwory o tematyce piłkarskiej. Usłyszeliśmy m.in. 'Hymn Euro 2012' Maryli Rodowicz, "Ole, ole, ole" Golec uOrkiestra, "Polska do boju" Norbiego, a także "Waka, waka" w wykonaniu Iwony Węgrowskiej. Wspólnie zaśpiewaliśmy znane i lubiane piosenki, bez których nie mógłby się odbyć się żaden szanujący się bal sylwestrowy m.in.: „Małgośka”, „Ściernisko,” W życiu piękne są tylko chwile”, „ Jesteś szalona”,” Makumba”,” Let’s get Loud”,” Bamboleo” i wiele, wiele innych.

Do zabawy animowała publiczność wielka, trzydziestoosobowa grupa tancerzy, która również przygotowała specjalnie na ten wieczór choreografię nawiązującą do piłki nożnej, wzbogaconą o elementy akrobacji przestrzennej. Niemal w każdym układzie tanecznym tancerze wystąpili w efektownych kostiumach z ciekawymi rekwizytami. Wiele utworów na scenie miało spektakularną oprawę pirotechniczną..

W piosence „Footboll” Maryli Rodowicz nawiązaliśmy do wielkiej gali z Mistrzostw Świata, w których artystka wychodzi z piłki ( fragment inscenizacji z 1974 r).

Scenografia została tak skonstruowana, aby zaskakiwać. Jej półkolisty kształt nawiązywał do zatrzymanej w locie piłki nożnej. Ruchome sztankiety sprawiły, że np.zespół ENEJ w utworze „Radio Hello” wychodził z odbiornika radiowego

Dzięki tak doborowej plejadzie osobowości muzycznych koncert ten po raz czwarty był idealną rozrywką dla warszawiaków w rożnym wieku, a także dla widzów przed telewizorami całej Polski . Dynamiczne, pełne różnorodności i ciekawych projektów multimedialnych widowisko ukazało Warszawę gotową do startu wielkiej imprezy piłkarskiej.

O północy życzenia noworoczne warszawiakom i telewidzom złożyła Prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz. Wejściu w Nowy Rok towarzyszył wielki pokaz sztucznych ogni oraz niezwykle efektowne synchronizowany z efektami pirotechnicznymi „We are the champions” w wykonaniu zespołu Bracia

Do szampańskiej zabawy zaprosili Prezydent Miasta Warszawy, Telewizja Polsat i Radio Zet.

Bądź na bieżąco