< POWRÓT

POLSAT BOXING NIGHT

POLSAT BOXING NIGHT

8 listopada 2014 - ADAMEK vs SZPILKA

Adamek i Szpilka od dłuższego czasu toczyli ze sobą pojedynek na słowa, 8 listopada w końcu przemówiły pięści. 
 
37-letni Tomasz Adamek w swojej bogatej karierze zawodowej sięgał po mistrzowskie pasy wag półciężkiej i junior ciężkiej. Walczył także, bez powodzenia, o pas WBC z legendarnym czempionem wszech wag Witalijem Kliczką.
 
12 lat młodszy Artur Szpilka marzy o tym, by dokonać tego, co nie udało się Adamkowi - chce zdobyć dla Polski tytułu mistrza świata wagi ciężkiej.

 

23 lutego 2013 - GOŁOTA vs SALETA

W trójmiejskiej Ergo Arenie podczas najważniejszej walki gali Polsat Boxing Night 10-rundowy wielki pojedynek stoczyli legendarni polscy bokserzy Andrzej Gołota i Przemysław Saleta. Łącznie w trakcie gali odbyło się aż 9 walk polskich pięściarzy.

Walka wieczoru Polsat Boxing Night: Gołota vs Saleta to spektakularny pojedynek, na który kibice czekali 13 lat. W swojej sportowej karierze obaj pięściarze stoczyli ok. 50 walk (Gołota 51, Saleta 50), z czego wygrali ponad 40 (Gołota 41 wygranych, w tym 33 KO, 8 porażek w tym 5 KO i 1 remis; Saleta 43 wygrane w tym 21 KO i 7 porażek - 7 KO). Andrzej Gołota 4-krotnie walczył o pas mistrza świata największych światowych federacji, natomiast Przemysław Saleta to mistrz interkontynentalny w boksie federacji WBC i IBO oraz Mistrz Europy EBU. Obaj mieli stanąć w ringu w 2000 roku, jednak kilkanaście dni przed pojedynkiem Andrzej Gołota przyjął wyzwanie Mike’a Tysona. Pięć lat później - w 2005 roku - przed ich planowanym drugim starciem, Andrzej Gołota nabawił się kontuzji, a Przemysław Saleta stoczył walkę z Oliverem McCallem.

 

24 października 2009 - GOŁOTA vs ADAMEK

W największej polskiej hali widowiskowo-sportowej „Arena Łódź” odbyła się długo wyczekiwana polska walka stulecia, w której rękawice bokserskie skrzyżowali: mistrz IBF w wadze cruiser Tomasz Adamek oraz najlepszy polski bokser w wadze ciężkiej Andrzej Gołota.

W wieczorze bokserskim zobaczyliśmy również walki Dawida Kosteckiego i Grzegorza Soszyńskiego, Damiana Jonaka i Mariusza Cendrowskiego, Mateusza Masternaka i Łukasza Janika, Wojciecha Bartnika i Artura Szpilkę oraz Macieja Zegana i Krzysztofa Cieślaka.

Bądź na bieżąco